OTHER ACHIEVEMENTS
vWD-1-clear, DM-clear
COI (Wright)
--% (only 42 of 62 dogs)
Pedigree
MIFRIL QUITE SO
2012 |
Int.Ch, 3 x Club.Ch
, Junior Club.Ch, Grand Ch. Rus, Blr.Ch, ...
ALEKS IZ GOLUBOI LEGENDY "ALEKS"
2008 |
EW, JEW, Int.Ch, 3 x Club.Ch
, Grand Ch. Rus, ...
LAMBIEL IZ GOLUBOI LEGENDY
2005 |
BECLAU BOYWONDER
1999 |
Int.Ch, Club.Ch, Blr.Ch, Ch. E, Ch. RUS
AUA SKIF BELLAVICENZA "VITA"
1998 |
Int.Ch, Club.Ch, Junior Club.Ch, Ch. EST, Ch. RUS, ...
CARROLLA IZ GOLUBOI LEGENDY "KATJA"
2004 |
Int.Ch, Ch. CZ, Ch. PL, Ch. RUS, Ch. SK, ...
OLIDO VOM LANDSBERG
1997 |
Vet.WW, EW, Int.Ch, Eurasia.W, Club.Ch, ...
DANAJA IZ GOLUBOI LEGENDY "DANA"
2001 |
MIFRIL GROTESCA
2006 |
GELIOS GALAXY
|
unknown
|
unknown
|
AVE KUPIDON DONNA ROSA
2004 |
JEW 2003, Int.Ch, Ch. RUS
TORUM'S SMOKEY CHISHOLM
2002 |
Ch. RUS
AVE KUPIDON PASADENA
|
PERL SIBIRI ELLA ESFIR SHARMAN KERRI'K
2011 |
SHARMAN KERRI'K LAVR-LOTER LADISLAS
2007 |
АIKHENECK INFANT TERIBL
|
Int.Ch, Club.Ch, Grand Ch. Rus, Baltic Ch, Blr.Ch, ...
AIKHENECK BLUEFIRE'S KING
1998 |
ZOLUSHKA BLUE KVIN
|
SHARMAN KERRI'K LUIZA LIKA LETITSIYA
2002 |
AIKHENECK ELISEY OF FAIRY TAIL "FIMA"
2000 |
SHARMAN KERRI'K DAVIDEYA DZHOEL
2000 |
PERL SIBIRI MING SHU
|
unknown
|
unknown
|
unknown
|
unknown
|
unknown
|
unknown
|
SOME RESULTS OF ATTENDING SHOWSIn this section appears information about show achievements of the dog, based on the show results from SHOWS section.
Date of show | Show name | City / Country | Class | Number of dogs in class | Number of dogs on the show (same sex / all) | Status | Result | Judge | 12.05.2019 | MONO SOOKO VIVAT URAL EKATERINBURG | Russia | Club Champion | 1 | 4 / 11 | Speciality (CW) | 1, excellent Best Male, BOS Club Winner | Korobkova Galina | 03.03.2019 | MONO N. TAGIL ODOLJ KONTAKT | Russia | Champion | 1 | 2 / 9 | Speciality (CW) | 1, excellent
CCC | Gindullina Elena | 26.01.2019 | MONO SOOKO KC HUNTER | Russia | Champion | 1 | 3 / 7 | Speciality (ССС) | 1, excellent Best Male CCC | Belkina Elena Viktorovna | 12.05.2018 | MONO EKT | Russia | Champion | 1 | 5 / 14 | Speciality (CW) | 1, excellent Best Male Club Winner | Ovsyannikova Yulia | 03.12.2017 | MONO EKT | Russia | Open | 1 | 9 / 22 | Speciality (CW) | , very good
| Kumpumaki, Veli-Pekka | 07.10.2017 | MONO EKT | Russia | Intermedia | 1 | 6 / 18 | Speciality (CW) | 1, excellent
CCC | Chaykovskaya Flera | 08.04.2017 | MONO EKT | Russia | Junior | 1 | 3 / 9 | Speciality (ССС) | 1, excellent
j.CCC | Chupris Tamara | 04.03.2017 | MONO N. TAGIL | Russia | Junior | 1 | 3 / 10 | Speciality (ССС) | 1, excellent Best Junior j.CCC | Lakatosh Julia | 28.01.2017 | MONO EKT | Russia | Junior | 1 | 3 / 9 | Speciality (ССС) | , excellent
| Reshetnikova Svetlana | 03.12.2016 | MONO EKT | Russia | Junior | 4 | 7 / 16 | Speciality (CW) | 2, excellent
j.CC | Kosareva Olga | 19.11.2016 | MONO EKT | Russia | Junior | 3 | 7 / 16 | Speciality (CW) | 2, excellent
| Svraka, Nebojsa | Last update was 14.04.2020 | Father:
Mother:
Datebirth:
16.12.2015
No pedigree:
RKF 4523225
Sex:
Male
Tattoo / Chip:
ZSA 251
Breeder:
Address:
Russia Yekaterinburg
Offspring in base:
6 males 6 females
|